NETFLIX

Lista completă a câștigătorilor de film, montaj TV

Cel de-al 71-lea premiu ACE Eddie sosește în acțiunea sezonului unic și intens al premiilor din acest an. Ceremonia anuală sărbătorește cel mai bun film de editare și televiziunea a avut de oferit de la cel mai mic ecran până la cel mai mare pânză. Din seria de documentare sportive, apreciată de critici Ultimul dans la concurentul pentru cea mai bună imagine Procesul din Chicago 7, gama largă de categorii acoperă toate bazele atunci când vine vorba de realizări tehnice.

Similar cu cum Ford v Ferrari a eliminat Oscarul pentru editare după ambele Parazit și Jojo Rabbit a primit premii de top la Eddie Awards anul trecut, se pare că ceremonia din acest an se va abate din nou de alegerile evidente. Andy Samberg-LED Palm Springs comedia a învins câțiva jucători grei pentru a câștiga pentru complexitatea sa, ziua hârciogului-complot în timp ce Netflix Gambitul Reginei continuă să domine acest sezon de premiere în categoria seriilor limitate. Pe partea documentară a lucrurilor, Profesorul meu de caracatiță a fost marele câștigător și a asigurat Netflix un avans bun la sosirea premiilor Oscar.

Mai jos veți găsi lista completă a câștigătorilor de la premiile Eddie 2021. Continuați să derulați pentru a vedea cine a câștigat mare sâmbătă seara.

Imagine prin Netflix

ÎN LEGĂTURĂ: Premiile Oscar se schimbă în 2021 Pre-Show și anunță un post-Show nou

CEL MAI BUN FILM EDITAT (DRAMATIC):

CÂȘTIGĂTOR: Alan Baumgarten, ACE (Procesul din Chicago 7)

  • Kirk Baxter, ACE (Mank)

  • Harry Yoon, ACE (Minari)

  • Chloé Zhao (Nomadland)

  • Mikkel EG Nielsen (Sunetul metalului)

  • Alan Baumgarten, ACE (Procesul de la Chicago 7)

CEL MAI BUN FILM EDITAT (COMEDIE):

CÂȘTIGĂTOR: Matthew Friedman, ACE și Andrew Dickler (Palm Springs)

  • James Thomas, Craig Alpert, ACE, Mike Giambra (Borat Moviefilm ulterior)

  • Mark Eckersley, ACE (Îmi pasă mult)

  • Sarah Flack, ACE (Pe stânci)

  • Matthew Friedman, ACE și Andrew Dickler (Palm Springs)

  • Frédéric Thoraval (Femeie promițătoare)

CEL MAI BUN FILM ANIMAT EDITAT:

CÂȘTIGĂTOR: Kevin Nolting, ACE (Suflet)

  • James Ryan, ACE (The Croods: O nouă eră)

  • Catherine Apple (Înainte)

  • Edie Ichioka, ACE (Peste luna)

  • Kevin Nolting, ACE (Suflet)

  • Darragh Byrne, Richie Cody, Darren Holmes, ACE (Wolfwalkers)

CEL MAI BUN DOCUMENTAR EDITAT (CARACTERISTICĂ):

CÂȘTIGĂTOR: Pippa Ehrlich, Dan Schwalm (Profesorul meu de caracatiță)

  • Nancy Novack (All In: Lupta pentru democrație)

  • Nels Bangerter (Dick Johnson este mort)

  • Scott D. Hanson, James Leche, Wyatt Rogowski, Avner Shiloah (Disidentul)

  • Pippa Ehrlich, Dan Schwalm (Profesorul meu de caracatiță)

  • Davis Coombe (Dilema socială)

CEL MAI BUN DOCUMENTAR EDITAT (NETEATRIC):

CÂȘTIGĂTOR: Chad Beck, ACE, Devin Concannon, Abhay Sofsky, Ben Sozanski, ACE (Ultimul dans „Episodul I”)

  • Jeff Buchanan, ACE, Zoe Schack (Beastie Boys Story)

  • Derek Boonstra, Robert A. Martinez (The Bee Gees: Cum poți repara o inimă frântă)

  • Chad Beck, ACE, Devin Concannon, Abhay Sofsky, Ben Sozanski, ACE (Ultimul dans „Episodul I”)

  • Inbal B. Lessner, ACE, Alex Jablonski, Gillian McCarthy, Matthew Moul, Chris A. Peterson, ACE (Sedus: În interiorul cultului NXIVM „Expus”)

1618930826 781 Lista completa a castigatorilor de film montaj TV.5
Imagine prin Pop TV

CONEXIUNE: „Nomadland” câștigă cele mai bune premii la premiile BAFTA 2021: vezi lista completă

CEL MAI BUN SERIE DE COMEDII EDITATE PENTRU TELEVIZIUNEA COMERCIALĂ:

CÂȘTIGĂTOR: Trevor Ambrose, CCE (Pârâul Schitt „Final fericit”)

  • Eric Kissack (Locul bun „Oricând ești gata”)

  • Trevor Ambrose, CCE (Pârâul Schitt „Final fericit”)

  • Dane McMaster, Varun Viswanath (Ce facem în umbre „Pe fuga”)

  • Yana Gorskaya, ACE, Dane McMaster (Ce facem în umbre „Înviere”)

CEL MAI BUN SERIE DE COMEDII EDITATE PENTRU TELEVIZIUNEA COMERCIALĂ:

CÂȘTIGĂTOR: Melissa McCoy (Ted Lasso „Fă-o din nou pe Rebecca mare”)

  • Tim Roche (Reduce-ți entuziasmul „An Nou Fericit”)

  • Nena Erb, ACE (Nesigur „Încercare lowkey”)

  • AJ Catoline (Ted Lasso „Speranța care te omoară”)

  • Melissa McCoy (Ted Lasso „Fă-o din nou mare pe Rebecca”)

CEL MAI BUN SERIE DRAMA EDITATĂ PENTRU TELEVIZIUNEA COMERCIALĂ:

CÂȘTIGĂTOR: Chris McCaleb, ACE, Joey Liew (Mai bine sună-l pe Saul „Bad Choice Road”)

  • Joey Liew, Chris McCaleb, ACE (Mai bine sună-l pe Saul „Bad Choice Road”)

  • Dan Crinnion, ACE (Killing Eve „Încă am reușit”)

  • Rosanne Tan, ACE (Domnule Robot „Metoda nepermisa”)

  • Julia Grove, Lai-San Ho (Aceștia suntem noi „Patruzeci: partea a doua”)

CEL MAI BUN SERIE DRAMA EDITATĂ PENTRU TELEVIZIUNEA COMERCIALĂ:

CÂȘTIGĂTOR: Cindy Mollo, ACE (Ozark „Timp de război”)

  • Steven Cohen ACE (Bosch „Hotelul Ace”)

  • Julio C. Perez IV, ACE, Nikola Boyanov (Euforie „Problemele nu durează întotdeauna”)

  • Dana E. Glauberman, ACE (Mandalorianul „Sanctuar”)

  • Cindy Mollo, ACE (Ozark „Timp de război”)

CEL MAI BUN EDITAT DE SERIE LIMITATĂ SAU POZIȚIE DE MIȘCARE:

CÂȘTIGĂTOR: Michelle Tesoro, ACE (Gambitul Reginei „Schimburi”)

  • Jonah Moran (Hamilton)

  • Robert Komatsu, ACE (Doamna America „Phyllis”)

  • Michelle Tesoro, ACE (Gambitul Reginei „Schimburi”)

  • Anna Hauger (Paznici „Această ființă extraordinară”)

1618930826 919 Lista completa a castigatorilor de film montaj TV.5
Imagine prin Netflix

LEGAT: Chloé Zhao devine a doua femeie care a câștigat cel mai bun regizor la premiile DGA pentru „Nomadland”

CEL MAI BUN EDITAT SERIE NECRISATĂ:

CÂȘTIGĂTOR: Kate Hackett, Arielle Kilker, Daniel McDonald, Mark Morgan, David Nordstrom, Sharon Weaver, Ted Woerner (Ridica moralul „Doamne Binecuvântat Texas”)

  • Kate Hackett, Arielle Kilker, Daniel McDonald, Mark Morgan, David Nordstrom, Sharon Weaver, Ted Woerner (Ridica moralul „Doamne Binecuvântat Texas”)

  • Barry Blaschke, Michelle Brundige, Charles Divak, Jane Jo, Benji Kast, Stefanie Maridueña, Seth Skundrick, Evan Wise (Circul: în interiorul celui mai mare spectacol politic de pe Pământ „Cine suntem F ***?”)

  • Rob Butler, ACE, Isaiah Camp, ACE, Joe Mikan, ACE, Art O’Leary, Ian Olsen, Josh Stockero (Cea mai mortală captură „Mayday Mayday”)

  • Adam Locke-Norton (Cum să faci cu John Wilson „Cum să gătești risotto-ul perfect”)

CEL MAI BUN EDITAT DISCURS DE VARIETĂȚI / SPECTACOL SAU SPECIAL:

CÂȘTIGĂTOR: Adam Gough, ACE (Utopia americană a lui David Byrne)

  • Steven Bognar (8:46 – Dave Chappelle)

  • Jon Alloway, Chester G. Contaoi, Brian Forbes, Brad Gilson, Pi Ware (Dave Chappelle: Premiul Kennedy Center Mark Twain pentru umor american)

  • Adam Gough, ACE (Utopia americană a lui David Byrne)

  • Jeremiah Shuff, Sean McIlraith, Ryan McIlraith, Ryan Spears, Yanni Feder, Daniel Garcia, Paul Del Gesso, Chris Salerno, Adam Epstein, Kelly Lyon, Devon Schwab, Jason Watkins, Steven Pierce, Jack Klink, Nahuel Attar, Kristie Ferriso, Whit Conway, Oz Rodriguez (Noaptea de sâmbătă în direct „Tom Hanks”)

CEL MAI BUN ANIMAT EDITAT (NON-TEATRIC):

CÂȘTIGĂTOR: Lee Harting (Rick și Morty „Rattlestar Ricklactica”)

  • Felipe Salazar (Gura mare „Nick Starr”)

  • Jeremy Reuben (Burgerii lui Bob „Bob Belcher și copiii îngrozitori, oribili, nu buni, foarte răi”)

  • Brian Swanson (BoJack Horseman „Frumos cât a durat”)

  • Lee Harting (Rick și Morty „Rattlestar Ricklactica”)

ANEXA V. PREMIUL COATES PENTRU EDITAREA STUDENȚILOR:

CÂȘTIGĂTOR: Samuel Bailey – Școala de Arte a Universității din Carolina de Nord

  • Samuel Bailey – Școala de Arte a Universității din Carolina de Nord

  • Kendall Best – Școala de Arte a Universității din Carolina de Nord

  • Conor Callahan – Școala de Arte a Universității din Carolina de Nord

PĂSTRAȚI CITIREA: Câștigătorii Globurilor de Aur 2021: Vedeți lista completă


.

Citeste si  Wings of Ruin Trailer dezvăluie data lansării

Articole Similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button